10 aplikacji na telefon, które powinna znać każda pielęgniarka
1. Pharmindex
Tej apki chyba nie trzeba przedstawiać. Leki, kody ICD10, kalkulatory medyczne, leki refundowane – wszystko w jednym miejscu. Dzięki zakładce „pielęgniarki i położne” możesz szybko sprawdzić czy dany lek możesz zaordynować lub kontynuować. Ma wiele przydatnych filtrów takich jak „lecznictwo zamknięte”, dzięki czemu dowiesz się czy konkretny lek musi być podawany w warunkach szpitalnych.
2. Pielęgniarstwo Anestezjologiczne, Pielęgniarstwo Chirurgiczne , Pielęgniarstwo Internistyczne
Aplikacja jest stworzona dla pielęgniarek i pielęgniarzy przygotowujących się do egzaminu z tych trzech specjalizacji. Odpowiedzi na pytania przygotowane są przez pielęgniarki ze specjalizacją. Dość łatwo można opanować i utrwalić pytania w trybie ćwiczeń.
3. Gabinet DrWidget
To mobilna wersja znanego oprogramowania medycznego „Gabinet drWidget”.
W aplikacji na telefon możesz mieć pod ręką dokumentację pacjentów, e-recepty, wizyty, notatki medyczne – wszystko, co potrzebne w praktyce. Ta aplikacja świetnie się sprawdzi dla pielęgniarek POZ, środowiskowo – rodzinnych, prowadzących prywatną praktykę lub studentów pielęgniarstwa do nauki obsługi dokumentacji medycznej. Aplikacja spełnia normy RODO i standardy ochrony danych medycznych.
4. MyDuty – Nurse Calendar – ułatwia zarządzanie grafikiem w pracy oraz komunikację w zespole. Dzięki tej aplikacji można tworzyć, edytować i udostępniać grafiki dyżurowe, a także tworzyć grupy zespołowye dzięki czemu pozbędziemy się tradycyjnej „tablicy ogłoszeń w socjalnym”. Z tej aplikacji można utworzyć widget na ekranie głównym umożliwiający szybki podgląd grafiku.
5. Adobe Scan – zmieni Twój telefon w przenosny skaner. Skanowanie dokumentów, automatyczne rozpoznawanie tekstu i konwersja na edytowalny to tylko kilka z wielu funkcji tej aplikacji. Dzięki tej aplikacji nie musisz szukać punktu ksero, bo telefon zrobi to za Ciebie.
6. Trello – znasz to uczucie, kiedy w trakcie dyżuru przypominasz sobie o tysiącu rzeczy, które musisz zrobić po pracy, a jak wracasz do domu to nie wiesz od czego zacząć? Aplikacja Trello pozwala tworzyć listę zadań i w intuicyjny sposób „odhaczać” już wykonane. W chwili kiedy zaplanujesz sobie wykonanie jakiegoś obowiązku, po prostu wrzucasz na listę. Pomaga też w nauce albo przygotowywaniem oddziału do audytu albo kontroli.
7. Calm – aplikacja dla tych, którzy szukają sposobu na wyciszenie przebodźcowania po dyżurze. Aplikacja wspiera relaksację i redukcję stresu poprzez medytacje, muzykę relaksacyjną oraz programy oddechowe.
8. Med Mnemonics – aplikacja z mnemotechnikami, czyli sprytnymi trikami na zapamiętywanie wiedzy medycznej. Co prawda jest tylko po angielsku, ale można dodawać własne skróty. W Med Mnemonics wgrane jest ponad 1900 mnemotechnik pomagających w nauce i przypominaniu sobie złożonych informacji – skróty, rymowanki, skojarzenia – wszystko, co działa na pamięć.
np. „MONA” dla postępowania przy zawale: Morphine, Oxygen, Nitrates, Aspirin „FAST” dla udaru: Face, Arms, Speech, Time
„RICE” przy urazach: Rest, Ice, Compression, Elevation
9. Diagnostic Nurse – to bezpłatna, polska aplikacja mobilna stworzona dla pielęgniarek i studentek pielęgniarstwa, która pomaga rozwijać umiejętności klinicznego myślenia i diagnozowania w praktyce. Użytkownik analizuje przypadki pacjentów, stawia diagnozy pielęgniarskie (wg modelu NANDA), planuje opiekę i otrzymuje feedback. To praktyczne narzędzie do nauki, refleksji zawodowej i doskonalenia kompetencji. Niestety dostępna tylko na telefony z systemem Android
10. Netflix – no bo coś trzeba oglądać, popijając kawusię i machając laczem ;)